See on kuninganna Camilla jaoks Derbyl määrav hetk, kuid kuningliku hobusel Treasure ei õnnestu võitjat koju viia, kuna kuningas Charles naaseb võistluspäevaga rambivalgusesse

Purustatud huuled, hammustatud kindad ja väga närvilised võpatused… ilmselgelt nägi kuningas ja kuninganna päevajooksul oma emotsioone ohjeldada.

Paar oli oma istme serval, kui nad vaatasid eile Epsomis Ladies Day’il oma hobuse Treasure’i võidusõitu Oaksis.

Ahvatleva koefitsiendiga 18/1 eeldati, et Treasure kajastab teiste kadunud kuninganna Elizabeth II aretatud hobuste edu. Kaks tema hobust võitsid prestiižse Oaks – Carozza 1957 ja Dunfermline 1977.

Treasure on täkkude Mastercraftsman ja Shimmering Light tütar, kes osales 2017. aastal kadunud Kingi eest kahel võistlusel.

Kuid sel aastal kuninglikku võitu ei tulnud, Treasure saavutas 12 jooksja seas 11. koha.

Kuninganna Camilla nägi täna Treasure Race'i vaadates põnevil välja

Kuninganna Camilla nägi täna Treasure Race’i vaadates põnevil välja

Camilla vaatas, kuidas võistlus arenes ja Treasure alustas tugevalt

Võistlusel on kokku 541 035 naela auhinnaraha 12 jooksja seast kuuele esikohale – võitjale 311 905 naela.

Treener Ralph Beckett, kes kohtus enne võistlust kuninga ja kuningannaga, ütles: “Ma arvan, et nad nautisid ja loodetavasti tuleb ka teisi päevi. [Treasure].’

Ta lisas, et nad “otsustasid minna Oaksisse, sest see väli peaks olema tema kasuks”, lisades, et ta oli “oma edusammudega väga rahul”.

Handler kirjeldas Kingi ja Kuningannat kui “nii kirglikke omanikke ja on imeline treenida nii ilusaid täkke nende jaoks, kes klassikas jooksevad”.

Enne võistluse algust lauldi riigihümni esitus – nagu Charles ja Camilla seda vaatasid.

Kuninga hobune Treasure alustas tugevalt, leppides kolmanda positsiooniga ja murdes hallis üleni pruunist karjast välja.

Koll jäi siiski tugevaks ja saavutas üheteistkümnenda koha pärast võitlust Treasure’i hoidmise nimel.

Koll jäi siiski tugevaks ja saavutas üheteistkümnenda koha pärast võitlust Treasure'i hoidmise nimel

Treener Ralph Beckett kirjeldas Kingi ja Kuningannat kui

Treener Ralph Beckett kirjeldas Kingi ja Kuningannat kui “nii entusiastlikke omanikke ja on tore treenida nii ilusat tinsat, et nad saaksid klassikat joosta”.

Charles ja Camilla nautisid eelmisel aastal meeldejäävat esimest tasast hooaega, kui Desert Hero võitis Royal Ascotis enne kolmandat lõppu St Legeris.

Treasure võitis eelmise aasta oktoobris Nottinghamis toimunud debüüdi võidusõidurajal ja saavutas kolm nädalat tagasi Lingfield Oaksi katsel tallikaaslase You Got To Me järel neljanda koha.

Päeva alguses andis Holland trofee Luksemburgile, mille seljas sõitis Cooper Coronation Cupi võitja Ryan Moore, pärast seda, kui kuningas ja kuninganna võistlust tribüünilt jälgisid.

Seejärel kolisid nad Royal Boxi, kus Camilla mähkis end külma vastu Camilla ja Marki 630 naela maksvasse mantlisse ja Philip Treacy disainitud paelkübarasse.

Monarh, kes peaks sel kuul osalema ka üritusel Trooping the Color, naasis avalike ülesannete juurde aprillis pärast seda, kui tal avastati veebruaris vähk.