Charlesi ümberkujundamine Highgrove’is: kui monarh 1980. aastal oma Gloucestershire’i kodu ostis, olid selle aiad hooletusse jäetud – kuid monarh on muutnud need maailma kadedaks, autor BRIAN HOEY

Alates 1980. aastast, mil ta esimest korda Highgrove’i ostis, on kuningas Charles kulutanud sadu tunde ja tuhandeid naela, et arendada oma aedu Suurbritannia parimateks.

Teda toetab ekspertide meeskond, kuid tema tempel on tema Gloucestershire’i aias kõigel.

Nad kõik teadsid, et peavad enne puu langetamist või põõsa eemaldamist Charlesiga nõu pidama.

Tal oli ja tal oli üksainus idee. See on see, et seal ei tohiks olla midagi, mis pole 100% vajalik – puu, põõsas, sõnajalg või isegi taim.

Kui ta neid esimest korda nägi, olid aiad häbiasi. See oli ka esimene kord, kui mul lubati kuninglikku residentsi või aedu külastada.

Isegi siis oli see harukordne võimalus. Kuid pikki aastaid ei hoolinud keegi Highgrove’i elanikest.

Need olid täieliku hooletuse stseen. Charlesi viisteist aakrit on muutunud kohaks, kuhu inimesed tulevad kõikjalt maailmast, et näha rohkem välja karjamaa kui aia moodi.

Alates 1980. aastast, mil ta esimest korda Highgrove’i ostis, on kuningas Charles kulutanud sadu tunde ja tuhandeid naela, et arendada oma aedu Suurbritannia parimateks. Ülal: hobuste hauad väljaspool väljaehitamata kõrgsalu 1980. aastal

Prints Charles seisis Highgrove'i aedades 1986. aastal, kui nende renoveerimine oli hästi käimas

Prints Charles seisis Highgrove’i aedades 1986. aastal, kui nende renoveerimine oli hästi käimas

Kuid enam kui viiskümmend aastat rasket tööd – sealhulgas Charlesi enda tehtud – on muutnud aiad Ühendkuningriigi kõige inspireerivamaks ja uuenduslikumaks.

Need on avalikkusele avatud aprillist oktoobrini ning kogu väravate ja ekskursioonide ning Highgrove’i poe müügist saadav kasum annetatakse heategevuseks.

Seega on kuningas Charles III-l peale kuningliku pärandi palju mille üle uhke olla.

Alates 2021. aastast on aia eest ametlikult vastutav Kuninga Fond. Hiljuti esinesid nad Chelsea lillenäitusel, mis on aia seltskonnaaasta kõrghetk.

Charles tegi oma traditsioonilise külaskäigu kuninganna Camillaga ja krooniti laste poolt kompostikuningaks. Ta oli äärmiselt mänguline.

Highgrove’is on aias palju esiletõstetud vaatamisväärsusi, sealhulgas kännupuu.

Viktoriaanlased võtsid kõigepealt kasutusele idee istutada sõnajalad taimede hunnikutesse, selle asemel, et lasta neil muutuda kasutuks silmatorkajaks.

Aednikud külastavad Gloucestershire'i osariigis Highgrove'i aedades kuningas Charles III ja kuninganna Camilla eraresidentsi topiaaripõõsaid enne 12. mail toimuvat ülemaailmset topiaaride päeva.

Aednikud külastavad Gloucestershire’i osariigis Highgrove’i aedades kuningas Charles III ja kuninganna Camilla eraresidentsi topiaaripõõsaid enne 12. mail toimuvat ülemaailmset topiaaride päeva.

Kuningas Charles, toonane Walesi prints, osaleb 2021. aasta detsembris Highgrove'is hekkide rajamise üritusel

Kuningas Charles, toonane Walesi prints, osaleb 2021. aasta detsembris Highgrove’is hekkide rajamise üritusel

Kui kuningas oli Walesi prints, armastasid tema lapselapsed mängida Holyrood House’is, rookatusega puumajas, mis asus Highgrove’is holly puul.

Suvilaaial on kaks külge: uus suvila ja vana suvila. Charles armastab värve ja sai inspiratsiooni erksatest erksatest värvidest, mida ta nägi oma esimesel Kaug-Ida külastusel.

Old Cottage on stiililt ja värvilt inglisepärasem, põõsad, puud ja traditsioonilised piirded loovad rahulikuma atmosfääri.

Raja tagab ka selle, et tema aedu hallatakse eetiliste põhimõtete järgi. Kõik, mida saab taaskasutada, ei lähe kunagi raisku. Orgaanilised meetodid ja materjalid on Highgrove’i keskmes.

Seal on päikesekella aed, mis on saanud nime hertsog Beauforti päikesekella kingituse järgi.

Aednik kipub eelmisel kuul enne ülemaailmset topiaaride päeva Highgrove'is ilusat topiaarikujundust kujundama.

Aednik kipub eelmisel kuul enne ülemaailmset topiaaride päeva Highgrove’is ilusat topiaarikujundust kujundama.

Camillat, tollast Cornwalli hertsoginnat, nähakse Highgrove'i ees koos kindral Sir Patrick Sandersiga tseremoonial, millega tähistatakse vintpüssi ülempolkovniku üleandmist prints Philipilt 2020. aastal.

Camillat, tollast Cornwalli hertsoginnat, nähakse Highgrove’i ees koos kindral Sir Patrick Sandersiga tseremoonial, millega tähistatakse vintpüssi ülempolkovniku üleandmist prints Philipilt 2020. aastal.

Highgrove'i välisilmet nähti 1994. aastal.  Kinnistu ja selle aiad on läbinud ümberkujundamise

Highgrove’i välisilmet nähti 1994. aastal. Kinnistu ja selle aiad on läbinud ümberkujundamise

Highgrove'i ja selle aedu nähti 1986. aastal.  Tänapäeval on põllud tundmatud

Highgrove’i ja selle aedu nähti 1986. aastal. Tänapäeval on põllud tundmatud

Prints Charlesi intervjueerisid Walesi ajakirjanduse esindajad Highgrove'is enne tema Investiture'i 25. aastapäeva 1994.

Prints Charlesi intervjueerisid Walesi ajakirjanduse esindajad Highgrove’is enne tema Investiture’i 25. aastapäeva 1994.

Highgrove õhust vaadatuna 2006. aastal.  Vara on kuninga uhkus ja rõõm

Highgrove õhust vaadatuna 2006. aastal. Vara on kuninga uhkus ja rõõm

Highgrove House, nähtud 1999. aastal.  Charles ostis kinnisvara 1981. aastal

Highgrove House, nähtud 1999. aastal. Charles ostis kinnisvara 1981. aastal

Lady Salisbury kujundas selle algselt roosiaiaks. Hekkides on väikesed “aknad”, mis näitavad Charlesi kivist büste tema elu erinevatel etappidel.

Highgrove ise korraldab pühapäeval, 16. juunil isadepäeva lõunat. Hind 57 naela.

Pilk menüüle näitab piletihindu. Alustuseks ootab teid jahutatud klaas Highgrove Cuvée šampanjat, millele järgneb rikkalik kolmekäiguline eine suitsulõhe, veise välisfilee või seente Wellingtoni, šokolaadi ja mango brülee või rabarberi Eton Messi kõrbega.

Noortele pakutakse ka Walesi printsi teed või värsket kohvi koos karastusjookidega.

Aednik kipub enne eelmisel kuul peetud ülemaailmset topiaaride päeva muljetavaldava topiaaripõõsa juurde.

Aednik kipub enne eelmisel kuul peetud ülemaailmset topiaaride päeva muljetavaldava topiaaripõõsa juurde.

Aednik hooldab 2024. aasta mais Highgrove'i aedades kuningas Charles III ja kuninganna Camilla eraresidentsi topiaaripõõsast.

Aednik hooldab 2024. aasta mais Highgrove’i aedades kuningas Charles III ja kuninganna Camilla eraresidentsi topiaaripõõsast.

Ja nii isa kui poeg lähevad minema spetsiaalse Highgrove’i kingitusega. Kui aga tahad ise aeda siseneda, pead rohkem maksma.

Need on elav tõend Charlesi pühendumusest ja loodusarmastusest, kuid Highgrove’i suhtes on irooniat.

Päriliku omandisüsteemi tõttu on vara nüüdseks läinud Walesi printsile prints Williamile, kes päris selle Cornwalli hertsogina.

Seega peab kuningas oma poja eest Highgrove’is reisimise ja ööbimise eest üüri maksma. kui palju Näputäis 700 000 naela.

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *