Edinburghi hertsoginna Sophie teeb enne Staffordshire’is toimuvat mälestusteenistust D-Day ja Normandia veteranidega soojenduse

Edinburghi hertsoginna ilmus täna ülevas meeleolus, kui vestles Staffordshire’i osariigis Alrewasis D-Day ja Normandia veteranidega.

59-aastane Sophie ja 60-aastane Edward kohtusid veteranidega enne Briti Kuningliku Leegioni mälestusteenistust National Memorial Arboretumis, et tähistada D-Day dessandi 80. aastapäeva.

Prints Edwardi naine avaldas vanematega vesteldes sooja ilme ja pani südamliku vestluse ajal käe ümber ühe.

Tänase ürituse eesmärk oli austada veterane nende teenistuse eest D-päeva dessantide ajal 80 aastat tagasi.

Sophie oli sundimatult elegantne stiilses valges kuldnööpidega bleiseris, mis oli ühendatud lillelise mustriga smaragdist satiinseelikuga – valged ja rohelised kontrastsed esemed loovad täiusliku peene riietuse.

Edinburghi hertsoginna Sophie vestles täna Staffordshire’is Alrewasis Briti Kuningliku Leegioni mälestusteenistuse eel D-päeva veteranidega.

Kahe lapse ema lisas glamuursust kuldsete kõrvarõngaste paariga.

Sophie tõmbas oma blondid püksid tagasi ja tegi oma meigi selleks puhuks šiki ja suvisena.

Hertsoginna vestlused endiste sõduritega tähistasid mõningaid kergemaid hetki tänasel Staffordshire’i mälestusüritusel, kui kuninglik perekond koos veteranidega naerma puhkes.

Vahepeal pani Edward Medal nutiekraanile mustas ülikonnas, millele on lisatud karge valge särk ja tumepunane kroonmustriga lips.

Mujal austasid kuningas Charles ja kuninganna Camilla D-päeva veterane Briti Normandia mälestusmärgil Verre-sur-Meris.

80 aastat tagasi Normandia dessandis osalenud sõdurid nutsid oma langenud kaasvõitlejate mälestuseks ja tänulik noorem põlvkond andis neile Põhja-Prantsusmaa teraval mälestusüritusel aplausi.

Briti Normandia memoriaalil Var-sur-Meris avaldati austust “tähelepanuväärsele sõjaaja põlvkonnale”, enne kui moonitati 25 000 sõdurit, kes kaotasid elu natside pealetungi esimeses etapis. – Euroopa on võimu võtnud.

Veteranide arv oli kohal vaid mõnikümmend, sest ellujäänute arv väheneb iga aastaga – viis aastat tagasi sõitis Prantsusmaale 75. aastapäeva tähistamiseks 255 inimest, seekord aga 50 inimest.

Prints Edwardi naine pakkus veteranile muidu emotsionaalsel päeval kergeid hetki

Prints Edwardi naine pakkus veteranile muidu emotsionaalsel päeval kergeid hetki

Edinburghi hertsogil oli täna hea meel ka National Memorial Arboretumis veteranidega vestelda.

Edinburghi hertsogil oli täna hea meel ka National Memorial Arboretumis veteranidega vestelda.

Kahe lapse ema nägi ürituse jaoks stiilne välja kaelusega valge jaki, millel olid kuldsed nööbid

Kahe lapse ema nägi ürituse jaoks stiilne välja kaelusega valge jaki, millel olid kuldsed nööbid

59-aastane naine lisas täna oma riietusele glamuuri paari maitsestatud kullast kõrvarõngastega

59-aastane naine lisas täna oma riietusele glamuuri paari maitsestatud kullast kõrvarõngastega

Kuningas Charles ja kuninganna Camilla juhatasid kohalviibijad, sealhulgas peaminister Rishi Sunak ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron, teravas vaikses palves, et meenutada neid, keda enam meiega ei ole, samas loeti ka mälestusi 80 aastat tagasi rannas viibinutest. . välja

Oli ka teravaid hetki, kus kuninganna kinkis Camillale aupakliku puudutusega valge roosi, Tema Majesteet hoidis endiste sõduritega kõneldes õrnast kingitusest kinni.

Mujal oli prints Williamit pildil Juno Beachil osalemas, kus sajad Kanada sõdurid, sealhulgas peaminister Justin Trudeau, kaotasid elu enne rahvusvahelist miitingut, mille osavõtul oli päev hiljem USA president Joe Biden.

Verre-sur-Mere’is juhatas Charles 2000 kõrget isikut, sõjaväelast ja veterani, et avaldada austust neile, kes randadele tungisid.

Charles koos president Macroni, härra Sunak ja sõjaväejuhtidega asetasid mälestusmärgile moonipärja, samal ajal kui taustaks mängis puhkpilliorkester Elgari Nimrodi, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi hümnid mängisid, kui punased nooled pea kohal möirgasid.

Prantsuse koolilapsed esitlesid oma valgeid roose, samal ajal kui kadetid lippe lehvitasid ja pälvisid kaks tundi kestnud jumalateenistuse ajal mitu seisvat ovatsiooni, enne kui nad kätlesid ja Tema Majesteediga sõnu vahetasid.

Kuningas tundus emotsionaalne, kui laulja Johnny Flynn esitas langenutele austusavalduseks laulu “Song With No Name”, samal ajal kui Camillat nähti silmi pühkimas, kui näitleja Martin Freeman luges ellujäänu teravat päevikusse, kes kommenteeris: “See on sellepärast, et poisid. [who died] Et ma olen täna siin.

Selleks puhuks nägi 60-aastane prints Edward välja nutikas mustas ülikonnas, karge valge särgi ja tumesinise krooniga lipsuga.

Selleks puhuks nägi 60-aastane prints Edward välja nutikas mustas ülikonnas, karge valge särgi ja tumesinise krooniga lipsuga.

Sophie vestleb täna veteranidega, et tähistada 80. aastapäeva D-Day dessandist Staffordshire'is

Sophie vestleb täna veteranidega, et tähistada 80. aastapäeva D-Day dessandist Staffordshire’is

Vanem naudib teed ja kooki, vesteldes Edinburghi hertsoginnaga National Memorial Arboretumis

Vanem naudib teed ja kooki, vesteldes Edinburghi hertsoginnaga National Memorial Arboretumis

Hr Sunak pidas sel puhul liigutava kõne, öeldes, et “ainult mäletamise kaudu” saame tagada, et nende ohverdusi ei unustata kunagi. Kui sõjaväelennukid lendasid pea kohal, juhtis hr Sunak publikut kohalviibinud veteranide aplausiks.

Samal ajal esines RAF-i bänd marssietendusega, samal ajal kui pea kohal lendasid Dakota sõjaväe transpordilennukid, mida liitlased II maailmasõja ajal laialdaselt kasutasid. Emotsionaalne esitus oli ka Tom Jonesi teosest “I Want To Crumble With You If You Fall”.

Charles ütles oma kõnes: “Kaheksakümmend aastat tagasi D-päeval, 6. juunil 1944, seisid meie rahvas – ja need, kes selle kõrval seisid – silmitsi sellega, mida mu vanaisa kuningas George VI kirjeldas kui ülimat proovikivi.

„Kui õnnelikud me ja kogu vaba maailm oleme, et põlvkond mehi ja naisi Ühendkuningriigis ja teistes liitlasriikides ei kõigutanud, kui tuli hetk sellele katsele vastu astuda.

„Normandia randadel, üle mere ja taevas täitsid meie relvajõud oma ülesandeid sihikindlalt ja sihikindlalt – see on selle erakordse sõjaaja põlvkonna tunnusjoon.

Kuningliku soojusega pani ta südamliku vestluse käigus käe ümber veterani

Kuninglik pani südamliku vestluse käigus soojalt käe ümber veterani

Kahe lapse ema nautis enne oma kuningliku Briti leegioni teenistust kerget hetke veteraniga

Kahe lapse ema nautis enne oma kuningliku Briti leegioni teenistust kerget hetke veteraniga

“Paljud neist ei tulnud kunagi koju, nad kaotasid elu D-päeva dessantväljakul või paljudes sellele järgnenud lahingutes.

„Mälestame neid ja kõiki neid, kes neil kriitilistel aegadel teenisid, suurima tänuga.

“Meenutame õppetundi, mis on meile aastakümnete jooksul ikka ja jälle tulnud – et vabad rahvad peavad türannia vastu seisma koos.”

Rääkides prantsuse ja inglise keeles, avaldas ta ka austust Prantsusmaa rahvale, kes kannatas Teise maailmasõja ajal natside võimu all ja kes võitles vabaduse eest La Resistance’i kaudu.

Mujal Normandias avaldas prints William austust Kanada sõduritele, kes andsid oma elu, et tagada fašismi võit.

Walesi prints tänas Juno Beachil Kanada veteranide poole pöördudes neid nende “erakordse vapruse ja ohverduse” eest.

“Te kõik olete näidanud üles vaprust ja meelekindlust, mis tagas fašismi võidu,” ütles ta.

“Kanada sõdurite pühendumus teenistusele on suurepärane tunnistus Kanada rahva tugevusest.”

Kanada vägede ülesandeks oli tungida Juno Beachile, mis on üks viiest liitlaste rünnatavast.

Prints jätkas: “Koguneme täna taas, et kinnitada vabaduse eest võidelnute mälestust – tänada teid.”

Oma kõne lõpetuseks kordas ta oma kiidukõnet prantsuse keeles: “Merci pour notre liberte, et merci pour votre service.”

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *