Kuidas Westminsteri hertsogi onu oli pätt, kes plaanis oma abielus õemehe Suurbritanniast välja visata, kuna too oli salaja gei – skandaal, mis inspireeris Evelyn Waugh’ Bridesheadi.

Suurbritannia rikkaim mees – ja kaugelt halvim.

Mitte Hugh, 7. Westminsteri hertsog – kes abiellub järgmisel kuul suurejooneliselt Chesteri katedraalis –, vaid tema vanaonu Bender, teine ​​hertsog.

Ühe biograafi sõnul oli ta “naise armukade kiusaja” – mees, kes hoolis ainult sellest, et ta saaks end rikkamaks ja veedaks mõnusalt aega kõigi teiste kulul.

Tema õigustunne oli selline, et ta oli valmis oma naisest lahutama koroneti kukkumise pärast – lihtsalt raamatu lugemise pärast.

Ja ta pidas vandenõu, et tema õemees, liberaalne poliitik Earl Beauchamp, Suurbritanniast välja visata, kuna ta oli salaja gei.

Hämmeldunud krahv, kes oli kuningas George V siseringi võtmetähtsusega osa, oli enesetapu äärel.

Beauchampi lend Suurbritanniast inspireeris Evelyn Waughi kirjutama oma ikoonilist romaani Brideshead Revisited.

Suurbritannia rikkaim mees – ja kaugelt halvim. Mitte Hugh, Westminsteri hertsog, kes abiellub järgmisel kuul suurejooneliselt Chesteri katedraalis, vaid tema vanaonu Bender

Hugh, kuningas Charlesi ristipoeg ja prints Williami sõbrad, on helde hing, kelle heategevustegevus hõlmab haavatavate laste ja noorte abistamist.

Hugh, kuningas Charlesi ristipoeg ja prints Williami sõbrad, on helde hing, kelle heategevustegevus hõlmab haavatavate laste ja noorte abistamist.

Benderi õepoeg Hugh, kuningas Charlesi ristipoeg ja prints Williami sõbrad, on oma esivanemast igal võimalikul viisil miljoni miili kaugusel.

Tema heategevuslikuks tegevuseks on haavatavate laste ja noorte toetamine, koostöö perekondi, koole ja kohalikke kogukondi toetavate organisatsioonidega ning Kaitse- ja Riikliku Rehabilitatsioonikeskuse rahakogumiskampaania juhtimine.

Ja oma rollis Family Actioni tegevjuhina töötab ta lastega peredes, mida on kannatanud vaesus, sõltuvus, toiduga kindlustamatus, vaimsed ja füüsilised haigused, kehv eluase ja koduvägivald.

Bendor, kelle tegelik nimi oli Hugh, sai oma hüüdnime perekonna Derby võitnud hobuse Bend Orri järgi.

Ta sõitis jahtidel ja voodihaigetel naistel ning sündis kõigeks, mida ta suutis ihaldada.

Kuid ta oli “vihane rahulolematu mees – pereliikme sõnul ei midagi muud kui asotsiaalne, ärahellitatud, vananev mängupoiss”.

Ja teda süüdistati oma viieaastase ainsa poja ja pärija surma kiirendamises.

Duke armastas inimesi vihata. Vihkas kõige rohkem oma õe meest.

Bendor oli sügavalt kade Beauchampi sukapaela rüütli ja majapidamise korrapidajana trooniläheduse pärast.

Kuigi tal olid kõik rikkused, polnud tal sukapaela. Nii alustas ta vandenõu, mille kohaselt Beauchamp – kes elas hoolimata õnnelikust abielust ja seitsmest lapsest värvikas geielu – vahistati ja Suurbritanniast välja saadeti.

“Kallis Bagari väimees,” kirjutas ta, täites oma reetlikku missiooni, “olete saanud selle, mida olete väärt!”

Bendor pidas vandenõu, et saata Suurbritanniast välja oma õemees, liberaalne poliitik Earl Beauchamp (ülal), kuna too oli salaja gei.

Bender pidas vandenõu, et saata Suurbritanniast välja oma õemees, liberaalne poliitik Earl Beauchamp (ülal), kuna too oli salaja gei.

Earl Beauchamp sai inspiratsiooni Evelyn Waughi tegelaskuju Lord Marchmaini jaoks tema kuulsas romaanis Brideshead Revisited.  Ülal: Anthony Andrews, Laurence Olivier ja Jeremy Irons lord Sebastian Flightina, Lord Marchmain ja Charles Ryder Waugh’ romaani 1981. aasta telesaadetises

Earl Beauchamp sai inspiratsiooni Evelyn Waughi tegelaskuju Lord Marchmaini jaoks tema kuulsas romaanis Brideshead Revisited. Ülal: Anthony Andrews, Laurence Olivier ja Jeremy Irons lord Sebastian Flightina, Lord Marchmain ja Charles Ryder Waugh’ romaani 1981. aasta telesaadetises

Bendor, Westminsteri teine ​​hertsog, koos oma kihlatu Loelia Ponsonbyga 1930. aasta veebruaris.  Paar abiellus nädala pärast

Bendor, Westminsteri teine ​​hertsog, koos oma kihlatu Loelia Ponsonbyga 1930. aasta veebruaris. Nädal hiljem paar abiellus

Constance 'Shelagh' Edwina Lewis oli Westminsteri teise hertsogi Hugh Grosvenori esimene naine.

Constance ‘Shelagh’ Edwina Lewis oli Westminsteri teise hertsogi Hugh Grosvenori esimene naine.

Lord Marchmaini tegelaskuju põhineb pagulaskrahvil ja Bridesheadi loss on osaliselt Beauchampi perekonna kodu Madresfieldi koopia.

Mis tegi Duke’i nii jõhkraks?

Tohutu rikkuse tõttu – perele kuulusid suured traktaadid Londoni Belgravias ja Mayfairis – oli ta 20-aastaselt juba üks maailma rikkamaid mehi.

Tal oli moekuninganna Coco Chaneliga 10-aastane suhe, enne kui abiellus ühe naise järel – kokku neli.

Bendoril võiks olla see, mida ja keda ta tahtis.

Nende hulka ei kuulunud mitte üks, vaid kaks erajahti ja 17 Rolls Royce’ist koosnev laevastik, mis järgnesid talle kõikjal maailmas.

Tal oli erarong, mis viis ta peremõisast Eaton Hallist Cheshire’is Londonisse, kus tema peamiseks koduks oli Grosvenori maja Grosvenor Square’il – hiljem asus USA saatkond.

“Ta oli mees, kes peitis teemante oma armukese padja alla ja tal oli palju-palju armukesi,” meenutas üks biograaf.

Kuid Bendori kiindumusel oli oma hind – väga kõrge hind. Tema kolmas naine Loelia Ponsonby ei hoidnud end tagasi, kui ta pärast lahutust temast kirjutas.

“Ta oli igal õhtul purjus,” meenutab ta. “Raevukad stseenid kestsid öösiti pikki perioode – objektid lendasid läbi õhu.”

Veennud end, et Loelia petab teda (kes saaks teda süüdistada?), purustab hertsog tema hindamatu teemandiga Cartieri käekella tuhandeks tükiks, korjab seejärel teemandid läbi rusude ja pistab need taskusse, et ta neid ei leiaks.

Biograaf Jane Mulvagh kirjutab: “Hoolimata kõigist abieludest oli tal ainult üks meessoost pärija – Edward, Earl Grosvenor”.

“Kui Edward oli vaid viieaastane, nõudis ta isa, et ta läheks jahile, hoolimata sellest, et laps kaebas kõhuvalu üle. Edward suri sel päeval väljaspool jahimaad kõhukelmepõletikku.

Benderi naine jättis ta kohe maha ja just siis pööras ta oma ohjeldamatu raevu pahaaimamatu Beauchamp’i vastu, kes oli aastaid varem oma õega abiellunud.

Earl Beauchampi naine Lettice – Westminsteri 2. hertsogi õde – koos nende kolme vanema tütre Lettice’i, Sybili ja Maryga

Earl Beauchampi naine Lettice – Westminsteri 2. hertsogi õde – koos nende kolme vanema tütre Lettice’i, Sybili ja Maryga

Lady Lettice Lygon oli Earl Beauchampi vanim tütar.  Teda on kujutatud ülal 1929. aasta sketšis.  Väljaanne kirjeldas pikka kaunitari kui

Lady Lettice Lygon oli Earl Beauchampi vanim tütar. Teda on kujutatud ülal 1929. aasta sketšis. Väljaanne kirjeldas pikka kaunitari kui “kuue jalga või rohkem armastust”.

Tema sissetoomiseks teatas Bender kuningas George V-le, et tema hinnatud õukondlane oli rikkunud kõiki raamatus sisalduvaid reegleid.

Seda uudist kuuldes rõõmustas kuningas, öeldes: “Ma arvasin, et sellised inimesed tulistavad end maha.”

See oli naeruväärne vastus. Kuid Beauchamp eiras kõrgemat klassi valitsevaid ettevaatlikkuse reegleid ja just siis, kui tema vahistamiseks oli väljastamas määrus – homoseksuaalsus oli endiselt ebaseaduslik –, tegi ta avalduse, et „halb tervis” on sundinud teda võtma kuurorte. Saksamaa.

Ta põgenes riigist. Just siis saatis Westminster oma kohutava võiduka kirja oma väimehele.

Beauchamp oli isoleeritud, tema staatus ja staatus ühiskonnas murenesid. Kuid tema seitse last – kes kõik teda jumaldasid – heidutanud teda endalt elu võtmast.

Enam kui viis aastat paguluses ihkas ta iga päev oma kauni kodu järele.

Kuid kui tolm skandaalil lõpuks maha settis ja tal lubati Suurbritanniasse naasta, jäi tal elada vaid kaks aastat.

Pärast Duke’i surma 1953. aastal kirjutas sõber: “Benderi probleem oli selles, et tal oli liiga palju raha ja tal ei olnud piisavalt enesekontrolli.

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *