Kuningas Charles kuulab pisarsilmil, kuidas D-päeva veteranid saavad Portsmouthis 80. aastapäeva üritusel kümme medalit ja maineka teenetemärgi

Kuningas Charles näitas täna uhkusega oma medalit, juhatades kuninglikku perekonda Portsmouthis D-Day 80. aastapäeva tähistamiseks.

Tema Majesteet kandis kümmet medalit, sealhulgas ema kroonimine 1953. aastal ja enda troonile tõusmine eelmisel aastal.

Kuninganna Elizabeth II nelja juubeli mälestusmärgid – alates hõbedast ja lõpetades plaatinaga – olid samuti monarhi rinnal.

Tema kaelas oli teeneteorden, väljapaistev rühm, kuhu kuulus vaid 24 liiget.

Tema medali kohal oli Briti Kuningliku Leegioni märk, Mälestusmoon ja Charlesi relvajõudude veterani staatus.

Kuningas Charles demonstreeris täna uhkusega oma medalit, juhatades kuninglikku perekonda D-Day 80. aastapäeva tähistamiseks Portsmouthis. Üleval: 1.) teenetemärk, 2) kaitseväe veteranimärk; 3.) Briti kuningliku leegioni märk; 4.) Moonimärk; 5.) Queen’s Service Order; 6.) kuninganna Elizabeth II kroonimismedal; 7.) Hõbe juubelimedal; 8.) Kuldjuubelimedal 9.) Teemantjuubelimedal 10.) Plaatina juubelimedal; 11.) Pika teenistuse ja hea käitumise medal; 12.) Kanada vägede teenetemärk; 13.) Uus-Meremaa mälestusmedal; 14.) Uus-Meremaa relvajõudude auhind

Prints William kandis ka oma medalikollektsiooni. Ülal: 1) Bathi auväärseima ordeni suurmeister; 2) kuldne juubelimedal; 3) Teemantjuubelimedal; 4) Plaatina juubelimedal; 5) Kuninga kroonimise medal

Prints William kandis ka oma medalite kollektsiooni.

Nende hulka kuulub ka vanni auväärseima ordeni suurmeister kaelas; Kuldsed, teemant- ja plaatinajuubelimedalid ning kuninga kroonimise medalid.

Ordeni 24 elusoleva liikme hulka kuuluvad kunstnik David Hockney ja Austraalia endine peaminister John Howard.

Auhind on suverääni isiklikus kingituses.

Teiste liikmete hulka kuuluvad Ghana-Briti arhitekt David Adjaye, kes kavandas Washingtonis Smithsoniani rahvusliku Aafrika-Ameerika ajaloo ja kultuuri muuseumi, ja kanadalanna Margaret McMillan, Toronto ülikooli ajalooprofessor ja Oxfordi ülikooli rahvusvahelise ajaloo emeriitprofessor.

Nii kuningas kui ka kuninganna olid emotsioonidest tulvil, kui Charles avaldas austust Portsmouthi veteranide “julgusele, vastupidavusele ja solidaarsusele”.

Pöördudes rahvahulga poole, ütles Charles: „Jutud julgusest, vastupidavusest ja solidaarsusest, mida me täna ja kogu oma elu jooksul kuuleme, ei saa jätta inspireerimata, motiveerima ja tuletama meelde, mida me võlgneme sellele suurele sõjaaja põlvkonnale.

„Meil on au seda tunnistust kuulda, kuid meie roll ei ole täiesti passiivne.

Varem kiitis William D-päeva dessandil osalenute „julgust” ja luges välja väljavõtte Warwickshire'i kuningliku rügemendi kapten Alastair Bannermani kirjast.

Varem kiitis William D-päeva dessandil osalenute „julgust” ja luges välja väljavõtte Warwickshire’i kuningliku rügemendi kapten Alastair Bannermani kirjast.

Charles ja Camilla laval Portsmouthis Southsea Commonis toimunud mälestusteenistusel

Charles ja Camilla laval Portsmouthis Southsea Commonis toimunud mälestusteenistusel

“Meie kohus on asendada vabadus türanniaga ja tagada, et meie ega tulevased põlvkonnad ei unustaks nende teenimist ja ohverdusi.”

Kuninga esinemine üritusel Portsmouthis oli tema esimene avalik esinemine ja tema kõige tuntum esinemine pärast vähidiagnoosi.

Charles seisis laval rääkides silmitsi tuuliste tingimustega, kõnenoodid lendasid käes.

Kuningas kiitis Teise maailmasõja ajal kodurindel olijate “tõeliselt ühendatud jõupingutusi” ja ütles, et Suurbritannia on täna “igavesti” võlgu neile, kes teenisid.

Pärast sündmust kohtus Charles 21 veteraniga – üks jagas temaga nalja ja paljastas, et teenis samal laeval kui kuninga isa, Edinburghi kadunud hertsog.

98-aastane Keith Whiting, kes teenis kuninglikus merejalaväes, ütles: “See oli suurepärane, tegime nalja või kolm, ma teenisin HMS Ramillies pardal, kui seal oli prints Philip, nii et me rääkisime ühest või kahest asjast.

Kuningas ja kuninganna vaatasid pärast Charlesi kõnet kuninglikust boksist protsessi

Kuningas ja kuninganna vaatasid pärast Charlesi kõnet kuninglikust boksist protsessi

“See oli nii suurepärane osavõtt.”

Teine veteran, 98-aastane Roy Hayward, kes töötas reservtanki meeskonnaliikmena ja maandus Gold Beachil, kohtus Kingiga pärast etenduse ajal lavale ilmumist.

Pärast kohtumist kuninglike peredega ütles ta uudisteagentuurile PA: “Ma nautisin neist igaüht väga, minu arvates olid nad tõesti super, mulle avaldas kõige rohkem muljet see, kuidas nad minuga vestlesid ja olid väga sõbralikud.

“Nad küsisid, kuidas ma püsti sain ja kuidas mu jalg ära lendas.”

Ürituse saatemärkmetes rääkis ta oma “sügavast imetlusest ja austusest” nende vastu, kes D-päeval osalesid, lisades: “Meie püha kohus on jätkuvalt austada nende silmapaistvat vaprust, teenimist ja ohverdusi. osales sellel ohtlikul missioonil.

William luges Portsmouthi mälestusüritusel väljavõtet D-päevas osalenud kuningliku Warwickshire’i rügemendi kapten Alastair Bannermani päevikust, mis oli adresseeritud oma naisele maandumise hommikul.

Ta ütles lippu lehvitavale rahvahulgale, et tal on suur au osaleda Southsea Commoni menetluses, ja ütles, et me mäletame alati neid, kes teenisid.

Charles võttis täna lavale astudes vastu publiku aplausi

Charles võttis täna lavale astudes vastu publiku aplausi

William kandis kõne ajal medaleid, sealhulgas vanni auväärseima ordeni suurmeister kaelas, kuld-, teemant- ja plaatinajuubelimedalit ning kroonimismedalit.

Peaminister kirjutas saate jaoks ka teksti, milles ta ütles, et “me ei tohiks kunagi unustada, kui palju me võlgneme” neile, kes D-päeval osalesid.

Rishi Sunak luges tseremoonial ette kindralfeldmarssal Montgomery kõne, mis anti vägedele enne D-päeva maandumist.

Daame Helen Mirren avas tseremoonia ametlikult kell 11.00, kus ta kiitis kohalviibivate veteranide vaprust.

Lapsed lehvitasid liidu miniatuurseid lippe, kui 1940. aastate sõjaväerõivais näitleja Phil Dunster astus lavale, et lugeda Kuningliku Inseneride Major Rodney Maude’i kirja 48 tundi enne D-päeva.

Call The Midwife staar Helen George juhatas rahvuslikul mälestusteenistusel lauljate rühma Dame Vera Lynni teose “Me kohtume uuesti” esituses.

Publiku hulgas oli näha veterane laulule kaasa laulmas, kui rahvahulk lehvitas ametiühingulippe.

1939. aastal avaldatud laul seostus tihedalt II maailmasõjaga ja sai 1943. aastal Londoni välgu ajal toimunud samanimelise muusikali aluseks.

Mitmed veteranid osalevad kahepäevastel mälestusüritustel Portsmouthis, et tähistada ajaloolist verstaposti.

Normandia dessant oli ajaloo suurim mereinvasioon, mis pani aluse liitlaste võidule 1944. aasta sõjas.

Ühendkuningriigi, USA, Kanada ja Prantsusmaa väed ründasid 6. juunil 1944 Põhja-Prantsusmaal Normandia randades Saksa vägesid.

Liitlasväed lahkusid Portsmouthist 5. juunil, nii et Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa valitsused korraldavad mõlemas sadamas D-päeva dessantide tähistamiseks mälestusüritusi.

Mujal kolmapäeval tervitas D-päeva veteran sõdureid, kes juhtisid mälestusaktust, kuna Normandias mängiti emotsionaalsel tseremoonial viimast postitust.

Umbes 11 veterani Normandia Trusti vaimuga osales mälestusteenistusel Colleville-Montgomery’s, istudes jumalateenistuse esireas, tekid süles.

Kuningliku mereväe veteran Alec Penstone, kes teenis HMS Campanias, ütles PA uudisteagentuurile: “Ma olen üllatunud, et olen endiselt siin, ma ei oodanud seda. Mul on väga vedanud.’

Tseremoonia kohta ütles 99-aastane mees: “Sain aru, kui suurepärane laevakaaslane mul oli… suri. Ma ei tea veel, kuidas ma pääsesin.’

Pärastlõunal liiguvad austusavaldused Normandia randadele, kus sajad liitlaste kaitseväelased hüppavad langevarjuga ajaloolisse D-päeva langemistsooni, et mälestada 80 aasta tagust vedajate sissetungi.

King, kes pidas pärast vähidiagnoosi oma esimest avalikku kõnet, pälvis püstijala ovatsioonid

King, kes pidas pärast vähidiagnoosi oma esimest avalikku kõnet, pälvis püstijala ovatsioonid

Kuninglik Briti Leegion korraldab mälestusteenistuse Bayeux’ sõjakalmistul, enne kui kaitseministeerium ja Rahvaste Ühenduse sõjahaudade komisjon korraldavad Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa ühise tänujumalateenistuse Bayeux’ katedraalis.

Kolmapäeva õhtul süüdatakse Commonwealth War Graves Commission Bayeux’ sõjakalmistu randades võidelnute auks.

Mälestusüritused algavad Normandias neljapäeval kell 19.25 – D-päeva 80. aastapäeval, samal ajal kui algas 1944. aasta randade invasioon.

Sõjaväe torupillimängija maandab Arromanches-les-Bainsi randa kuningliku merejalaväe dessantlaeva ja hakkab mängima itku austusavalduseks neile, kes randa dessandi juhtisid.

Briti ametlik D-Day 80. aastapäeva mälestusüritus toimub Briti Normandia memoriaalil Ver-sur-Meris, kus kuningas ühineb Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ja hr Sunaciga.

Walesi prints osaleb Normandias toimuvatel üritustel, sealhulgas Kanada korraldatud jumalateenistusel Normandias Juno Beachil ja Prantsusmaa korraldataval rahvusvahelisel üritusel Omaha Beachil, millest võtab osa üle 25 riigipea.

Peaminister peab Ver-sur-Meris lühikese kõne ja veteranidele „kangelaste“ tervituse.

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *