Leap Reader paljastab, mida kuninganna Camilla ütles D-Day veteranidele sündmuse 80. aastapäeval.

Kõigi pilgud olid täna kuningas Charlesil ja kuninganna Camillal, et toetada veterane D-Day 80. aastapäeval.

Kuninglik paar ühendas jõud Walesi printsiga, juhatades Ühendkuningriigi poliitikuid ja kõrgeid ametnikke Var-sur-Meris toimunud suurüritusel, et avaldada austust ja tähistada kurba sündmust.

Rääkides FEMAIL-iga, jäädvustas huulelugeja kuninglike ja veteranide liigutavat suhtlust tänasel mälestusüritusel.

Jeremy Freemani sõnul osales Camilla liigutavas vahetuses, mille käigus nähti vanem oma majesteetlikkusele ütlemas: “Kõik, mis loeb, on ma elus.”

76-aastane Camilla ütles teravas vastuses: “Oh, see on oluline, kuni… see on inimlikult võimalik.”

Kuninganna Camilla jagab tänasel D-päeva mälestusüritusel Verre-sur-Meris teravat vestlust veteraniga

Mujal tänasel üritusel oli Camillal hea meel, kui ta sai veteran Gilbert Clarkilt valge roosi.

Jeremy sõnul ütles Gilbert roosi kuninglikule kinkimisel: “Tõesti.”

Gilbertiga kaasas olnud naine küsis Camillalt: “Kas sulle meeldib? See on positiivne lill. Camilla vastas: “Jah” ja lisas: “Tore on täna siin olla.”

Vahepeal ilmub Charles ülevas tujus, kui ta vestleb veteranidega, sealhulgas Peter Newtoniga.

Kui 75-aastane King härra Newtoniga lõuna ajal maha istus, oli ta kiire huumoriga.

Jeremy sõnul osutas Charles toidule ja ütles: “Kas te seda valvate?” Hiljem lisas keiser: “Oluline on see, et me joome rohkem õlut.”

Lõikavas märkuses nimetas Charles hiljem veterani “imetlusväärseks”, kui ta jutustas oma mälestustest sõdurina.

Veteran ütles: “Üks võtmeasju oli otse maandumine.” Charles küsis: “Ja sa tegid seda elatise nimel.”

Kui D-Day veteran ütles “Jah… ma olen ellujääja”, vastas Charles ja ütles: “Imetlusväärne”.

Tema Majesteet, 76, astus tagasi pärast seda, kui D-päeva veteran ütles talle:

Tema Majesteet, 76, astus tagasi pärast seda, kui D-päeva veteran ütles talle: “Olen elus, see on kõik, mis loeb.”

Camilla näis olevat rõõmus, kui ta sai Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi ja Briti Kuningliku Leegioni mälestusteenistuse ajal veteran Gilbert Clarkilt valge roosi.

Camilla näis olevat rõõmus, kui ta sai Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi ja Briti Kuningliku Leegioni mälestusteenistuse ajal veteran Gilbert Clarkilt valge roosi.

Verre-sur-Mere’is juhatas Charles 2000 kõrget isikut, sõjaväelast ja veterani, et avaldada austust neile, kes randadele tungisid.

Charles koos president Macroni, härra Sunak ja sõjaväejuhtidega asetasid mälestusmärgile moonipärja, samal ajal kui taustaks mängis puhkpilliorkester Elgari Nimrodi, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi hümnid mängisid, kui punased nooled pea kohal möirgasid.

Prantsuse koolilapsed esitlesid oma valgeid roose, samal ajal kui kadetid lippe lehvitasid ja pälvisid kaks tundi kestnud jumalateenistuse ajal mitu seisvat ovatsiooni, enne kui nad kätlesid ja Tema Majesteediga sõnu vahetasid.

Kuningas tundus emotsionaalne, kui laulja Johnny Flynn esitas langenutele austusavalduseks laulu “Song With No Name”, samal ajal kui Camillat nähti silmi pühkimas, kui näitleja Martin Freeman luges ellujäänu teravat päevikusse, kes kommenteeris: “See on sellepärast, et poisid. [who died] Et ma olen täna siin.

Charles ütles oma kõnes: “Kaheksakümmend aastat tagasi D-päeval, 6. juunil 1944, seisid meie rahvas – ja need, kes selle kõrval seisid – silmitsi sellega, mida mu vanaisa kuningas George VI kirjeldas kui ülimat proovikivi.

Kuningas Charles III ilmus lõuna ajal D-päeva veterani Peter Newtoniga rääkides ülevas meeleolus.

Kuningas Charles III ilmus lõuna ajal D-päeva veterani Peter Newtoniga rääkides ülevas meeleolus.

Charles nimetas täna D-päeva veterani (pildil)

Charles nimetas täna D-päeva veterani (pildil) “imetlusväärseks”, nagu endine sõdur kirjeldas oma rollis oldud aega.

„Kui õnnelikud me ja kogu vaba maailm oleme, et põlvkond mehi ja naisi Ühendkuningriigis ja teistes liitlasriikides ei kõigutanud, kui tuli hetk sellele katsele vastu astuda.

„Normandia randadel, üle mere ja taevas täitsid meie relvajõud oma ülesandeid sihikindlalt ja sihikindlalt – see on selle erakordse sõjaaja põlvkonna tunnusjoon.

“Paljud neist ei tulnud kunagi koju, nad kaotasid elu D-päeva dessantväljakul või paljudes sellele järgnenud lahingutes.

„Mälestame neid ja kõiki neid, kes neil kriitilistel aegadel teenisid, suurima tänuga.

“Meenutame õppetundi, mis on meile aastakümnete jooksul ikka ja jälle tulnud – et vabad rahvad peavad türannia vastu seisma koos.”

Rääkides prantsuse ja inglise keeles, avaldas ta ka austust Prantsusmaa rahvale, kes kannatas Teise maailmasõja ajal natside võimu all ja kes võitles vabaduse eest La Resistance’i kaudu.

Briti kuninglik leegion (RBL) viis tšarterdatud laevaga 255 veterani tagasi Normandiasse, et tähistada D-päeva dessantide 75. aastapäeva, samal ajal kui tänavu osaleb heategevusega reisil vaid 23 veterani.

Täna Normandias toimuvale üritusele oodatakse kokku 50 Briti D-Day veterani ja Põhja-Prantsusmaale kogunevad emotsionaalsed stseenid, kuna reisi tegemiseks on piisavalt vanu.

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *