Prints Andrew palee kuninglikus loožis: BRIAN HOEY paljastab, kuidas see oli kuninganna ema lemmikpaik, noore printsess Elizabethi mänguväljak ja Margareti kihlusfotode võõrustaja.

See on olnud kuningate ja kuningannade kodu ning tulevaste kuningate mängumaa.

Kuninglik majake, mis on nüüd tähelepanu keskpunktis, kuna praegune majaelanik prints Andrew väidetavalt keeldus kolimast, on praegusel kujul seisnud alates 19. sajandist.

Windsori suures pargis 98 aakri suurusel alal asuv kinnistu oli kunagi tuntud kui King’s Lodge, kuid Cumberlandi hertsog nimetas selle ümber 1820. aastal, kui temast sai kuningas George IV.

William IV lammutas kuningliku looži osi ja kuuskümmend aastat kasutasid kuningliku perekonna vanemad liikmed seda peamiselt armumajana.

1931. aastal lubas kuningas George V oma pojal, Yorki hertsogil prints Albertil ja tema naisel kinnistu hõivata ning nad kolisid järgmisel aastal.

Pärast 1936. aastal hertsogiks ja kuningas George VI-ks ning kuninganna Elizabethiks saamist jätkasid nad 30-toalise Royal Lodge’i kasutamist eramajana.

Printsess Elizabeth ja tema õde Margaret veetsid palju õnnelikke päevi territooriumil mängides ja Y Bwthyn Bachi kasutades – miniatuurset rookatusega suvilat, mille Walesi elanikud kinkisid tulevasele Walesi kuningannale tema kuuendaks sünnipäevaks 1932. aastal.

Väga kena välimusega kuninglik majake, kus prints Andrew elab koos oma endise naise Sarah Fergusoniga

Royal Lodge – nüüd on tähelepanu keskpunktis, kuna praegune majaelanik prints Andrew (fotol sel kuul oma koduterritooriumil hobusega ratsutamas) keeldub kolimast – on praegusel kujul seisnud alates 19. sajandist.

Royal Lodge – nüüd on tähelepanu keskpunktis, kuna praegune majaelanik prints Andrew (fotol sel kuul oma koduterritooriumil hobusega ratsutamas) keeldub kolimast – on praegusel kujul seisnud alates 19. sajandist.

Eelmisel kuul tehtud piltidel on näha prints Andrew's Royal Lodge'i kodu seinte koorumist ja lõhenemist

Eelmisel kuul tehtud piltidel on näha prints Andrew’s Royal Lodge’i kodu seinte koorumist ja lõhenemist

Pärast George VI surma 1952. aastal elas kuninganna ema nädalavahetustel Royal Lodge’is kuni oma surmani 2002. aastal.

Tema lapselaps prints Andrew, praegune Yorki hertsog, on seal elanud alates 2004. aastast. Tema tütred, printsessid Beatrice ja Eugenie, armastavad seda kohta sama palju kui tema.

Andrew, kes elab praegu selles kinnisvaras koos oma endise naise Sarah Fergusoniga, sõlmis Crown Estate’iga 75-aastase rendilepingu pärast seda, kui ta maksis ühe miljoni naela suuruse sissemakse.

Leping sisaldas mõttelist renti 260 000 naela aastas.

Andrew, kes on jäänud avalikust elust välja oma suhete tõttu pedofiil Jeffrey Epsteiniga, on kulutanud umbes 7 miljonit naela kinnisvara ulatuslikele renoveerimis- ja remonditöödele.

Ta keeldub kõigist oma venna taotlustest kolida Little Frogmore Cottage’i.

George VI oma perega kuninganna ema kaunis aias Royal Lodge'is

George VI oma perega kuninganna ema kaunis aias Royal Lodge’is

1820. aastate alguses tunti seda kuningliku loožina.  Ülal: pilt loožist aastast 1823

1820. aastate alguses nimetati seda kuninglikuks loožiks. Ülal: pilt loožist aastast 1823

II klassi muinsuskaitse all olev hoone Windsori suures pargis 1937. aastal

II klassi muinsuskaitse all olev hoone Windsori suures pargis 1937. aastal

Üldvaade Windsori kuninglikust loožist 1942. aasta aprillis

Üldvaade Windsori kuninglikust loožist 1942. aasta aprillis

1960. aastal tehti printsess Margareti kihlusfoto kuninglikus loožis koos abikaasa Anthony Armstrong-Jonesiga.

Aiad peegeldavad kadunud kuninganna ema tegelast, kes töötas seal pikki tunde.

Ta ei muutnud kogu 98 aakrit, vaid keskendus Royal Lodge’i ümbritsevale 30 aakrile, mida ta eelistas nimetada oma eraaiaks.

Kuninglikult rajatud hekkide ja puudega ääristatud rajad ning kaunid lillepeenrad, kõik tema lemmikud, nagu asalead – tema eriline lemmik.

Aiast sai puhkamise ja vaikuse varjupaik, kus ta veetis aeg-ajalt lugematuid tunde ja päevi koos tollase prints Charlesiga.

Ta on alati jaganud oma vanaema kirge lillede ja taimede vastu, nagu tema ümberkujundamine Highgrove House’is tõestab.

Kuninganna ema väikese Walesi maja aknal Royal Lodge'i territooriumil

Kuninganna ema väikese Walesi maja aknal Royal Lodge’i territooriumil

Printsess Elizabeth ja tema õde printsess Margaret jalgratastel Royal Lodge'i territooriumil, aprill 1942

Printsess Elizabeth ja tema õde printsess Margaret jalgratastel Royal Lodge’i territooriumil, aprill 1942

Kuningliku looži territooriumil asub ka Y Bwthyn Bach (sõna otseses mõttes väike maja), mis kingiti 1932. aastal kuueaastasele printsess Elizabethile.

Kuningliku looži territooriumil asub ka Y Bwthyn Bach (sõna otseses mõttes väike maja), mis kingiti 1932. aastal kuueaastasele printsess Elizabethile.

Printsess Elizabeth ja tema õde printsess Margaret väljaspool Y Bwthyn Bachi 1933. aastal

Printsess Elizabeth ja tema õde printsess Margaret väljaspool Y Bwthyn Bachi 1933. aastal

Kuninganna ema keskendus kuninglikku maja ümbritsevale 30 aakrile, mida talle meeldis oma eraaiaks nimetada, rajades hekkide ja puudega ääristatud teed ning kaunid lillepeenrad.  Ülal: kuningas George VI, kuninganna Elizabeth ja nende tütred printsess Elizabeth ja printsess Margaret istuvad kuningliku looži aias 1946. aastal.

Kuninganna ema keskendus kuninglikku maja ümbritsevale 30 aakrile, mida talle meeldis oma eraaiaks nimetada, rajades hekkide ja puudega ääristatud teed ning kaunid lillepeenrad. Ülal: kuningas George VI, kuninganna Elizabeth ja nende tütred printsess Elizabeth ja printsess Margaret istuvad kuningliku looži aias 1946. aastal.

Kuninganna ema elutuba Royal Lodge'is, 1981

Kuninganna ema elutuba Royal Lodge’is, 1981

Printsess Margareti ametlik kihlusfoto on tehtud Royal Lodge'i territooriumil.  Ülal: tulevase abikaasa Anthony Armstrong-Jonesiga, kui nende kihlusest 1960. aastal teatati

Printsess Margareti ametlik kihlusfoto on tehtud Royal Lodge’i territooriumil. Ülal: tulevase abikaasa Anthony Armstrong-Jonesiga, kui 1960. aastal teatati nende kihlusest

Printsess Margaret ja Anthony Armstrong-Jones poseerivad kuninglikus loožis pärast oma kihluse väljakuulutamist, 27. veebruaril 1960

Printsess Margaret ja Anthony Armstrong-Jones poseerivad kuninglikus loožis pärast oma kihluse väljakuulutamist 27. veebruaril 1960

Printsess Beatrice näeb 2020. aastal Windsori osariigis Royal Lodge'is asuvas kõigi pühakute kuninglikus kabelis pulmapäeval kuninganna kleidis ilus välja

Printsess Beatrice näeb 2020. aastal Windsori osariigis Royal Lodge’is asuvas kõigi pühakute kuninglikus kabelis pulmapäeval kuninganna kleidis ilus välja

Sarah Ferguson poseerib kuninglikus loožis.  Selle taga on näha kaunis aed

Sarah Ferguson poseerib kuninglikus loožis. Selle taga on näha kaunis aed

Prints Andrew ja Fergie otsustasid maja sisemuse ümber kujundada, muutes selle kaasaegsemaks ja kaasaegsemaks.

Seal on suurepärane elutuba ja söögisaal suurepäraste gooti stiilis kaarakendega.

Väidetavalt on riiulid aga täidetud Sarah’ uhke teekollektsiooniga.

Kuningliku looži territooriumil on aedniku suvila ja kõigi pühakute kuninglik kabel, kus printsess Beatrice ja Edo Mapelli Mozi abiellusid 2020. aastal tseremoonial, millest võtsid osa kadunud kuninganna ja prints Philip.

Lisaks on olemas basseinid ja tenniseväljakud.

Kui kuningas oma tahtmist teeb, peab Andrew nendest naudingutest loobuma Frogmore Cottage’i tagasihoidlikuma ümbruse või mõne muu vara pärast.

Kui kuulujutte uskuda, võivad prints William ja Walesi printsess Catherine olla järgmised kuningliku looži asukad koos oma noore perega.

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *