Prints Williami sõnul meeldis Kate’ile D-päeva juubeliüritusel osalemine, kuna ta andis oma naise tervise kohta teavet ja rääkis hellitavalt tema koodimurdjast vanaemast

Prints William rääkis heldimusega Walesi printsessi koodimurdjast vanaemast, kui ta paljastas, et tema abikaasale meeldiks täna koos temaga D-päeva juubeliüritusel osaleda.

Walesi prints (41) ühines täna pärastlõunal Portsmouthis toimunud üritusel kuningas Charlesi ja kuninganna Camillaga.

Pärast liigutava kõne pidamist veteranidele ja juhtivatele poliitikutele kohtus William avalikkusega, sealhulgas sõjakangelasega, kes hoolitses oma naise eest keset tema käimasolevat vähiravi.

X-le postitatud kaadrites võib näha Yuvrajit ütlemas: “Tänan teid, temaga on kõik korras. Ta oleks tahtnud täna siin olla.

Kuninglik perekond paljastas, kuidas Kate’i vanaema Valerie Middleton rääkis naistega, kes töötasid Bletchley Parkis koodimurdjatena.

Pildil: Walesi printsi nähti täna Portsmouthis D-Day aastapäeva üritusel rääkimas

Kuninglik peremees jätkas: “Ma tuletasin kõigile meelde, kuidas tema vanaema Bletchleys teenis, nii et tal on mõne siinse daamiga üsna palju ühist.”

Varem ütles kuninglik pere ühele naisele: „Minu naise vanaema tegi sama, mis sina. Catherine sai sellest teada oma elu lõpus.

Valerie ja tema kaksikõde Mary töötasid Bletchley Parki majas Hut 16, mis praegu asub Milton Keynesis, ning ta kuulus koodimurdjate meeskonda, kes paljastas Saksa Enigma Machine’i saladused – aidates lõpuks võita Suurbritannia sõja.

2019. aastal teatas ajalehe Daily Mail Richard Eden, et Valerie ei hinganud kunagi sõnagi, kui Walesi printsess küsis temalt lapsepõlves tehtud sõjapüüdluste kohta.

“Ta oli nii salajas vandunud, et ei saanud seda meile kunagi öelda,” rääkis Kate 2019. aastal Milton Keynesi lähedal asuvas mõisas ringkäigul külas käivatele koolilastele.

“Kui ta oli elus, ei saanud ta kahjuks kunagi sellest rääkida.”

Valerie määrati koos tema kaksikõe Maryga – Kate’i tädi – ja nad jälgisid diplomaatilist liiklust salajastest kuulamisjaamadest.

Selles rollis olid nad tunnistajaks ühele kõige erakordsemale hetkele Bletchley ajaloos – kuna kaksikud juhtisid seda, kui sõnum, mille järgi Jaapan oli alistunud, pealt võeti.

Pildil: Walesi printsess 2021. aasta mais.  Kuninglik vanaema Valerie Middleton töötas Teises maailmasõjas koodimurdjana

Pildil: Walesi printsess 2021. aasta mais. Kuninglik vanaema Valerie Middleton töötas Teises maailmasõjas koodimurdjana

Valerie Middleton (pildil) oli osa crack-koodimurdjate meeskonnast, kes avas Saksa Enigma Machine'i saladused.

Valerie Middleton (pildil) oli osa crack-koodimurdjate meeskonnast, kes avas Saksa Enigma Machine’i saladused.

Pildil: Walesi printsess kasutab Bletchley Parki külastades Saksa Enigma masinat, et näha D-Day väljapanekut Milton Keynesis 2019. aasta mais

Pildil: Walesi printsess kasutab Bletchley Parki külastades Saksa Enigma masinat, et näha D-Day väljapanekut Milton Keynesis 2019. aasta mais

See tähendas, et nad olid koos George VI ja peaminister Winston Churchilliga esimeste inimeste seas, kes said teada, et Teine maailmasõda on lõppenud.

2016. aastal avaldas Kate austust oma surnud vanaemale – kes suri 2006. aastal – ja ütles, kui uhke ta saavutatu üle on.

Printsess ütles GCHQ mõistatuste raamatule ettekandjat kirjutades: “Nad rääkisid harva oma sõjaaja teenistusest, kuid nüüd teame, kui olulised olid Bletchley Parki mehed ja naised, kui nad lahendasid riigi kõige raskemaid probleeme.

„Uuel sajandil jätkasid nende järeltulijad GCHQ-s seda intellektuaalset traditsiooni. Nagu nende Bletchley eelkäijad, on nad hästi tuntud oma neurodiversiteedi tunnustamise ja vaimse heaolu olulisuse mõistmise poolest.

2019. aastal avaldas Kate austust oma vanaemale, kandes mälestuspühapäeval kenotaafile pärja asetades spetsiaalset “koodimurdjate” moonist prossi.

Selle aasta alguses avaldas Walesi printsess emotsionaalses videosõnumis, et ta on vähiravil ja astub sammu tagasi avalikest kohustustest.

William kohtus avalikkusega - sealhulgas sõjakangelasega, kes palus oma naise käimasoleva vähiravi ajal välja

William kohtus avalikkusega – sealhulgas sõjakangelasega, kes palus oma naise käimasoleva vähiravi ajal välja

Pildil: Walesi printsi nähti täna Portsmouthis D-Day aastapäeva üritusel sõjaveteranidega rääkimas

Pildil: Walesi printsi nähti täna Portsmouthis D-Day aastapäeva üritusel sõjaveteranidega rääkimas

Kuningas ja kuninganna vaatasid pärast Charlesi kõnet kuninglikust boksist protsessi

Kuningas ja kuninganna vaatasid pärast Charlesi kõnet kuninglikust boksist protsessi

Kuninganna Camillat valdasid täna emotsioonid, kui D-Day veteran kirjeldas õudust, mille ta kaotas 80 aastat tagasi Normandia randades oma parima sõbra.

Kuninganna oli pisarateni liigutatud, kui endine kuningliku mereväe sõjaväelane Eric Bateman meenutas oma kogemust Utah Beachil – samas oli ka kuningas Charles silmanähtavalt liigutatud.

Härra Bateman, kes teenis lahingulaeval HMS Erebus, kirjeldas, kuidas saate “üle Kanali kõndida”, kuna rünnak hõlmas nii palju paate.

Ja avaldades austust oma langenud kaaslastele, ütles ta: “Paljud mehed ja naised, sealhulgas mu kallis sõber Fred, ühinesid minuga, kuid kahjuks ei jõudnud nad kunagi kohale.”

Charles ja Camilla ühinesid Walesi printsiga koos juhtivate Ühendkuningriigi poliitikute ja veteranidega Portsmouthis toimunud suurüritusel, kus monarh pidas oma esimese avaliku kõne pärast vähidiagnoosi.

Ta ütles rahvahulgale: “Jutud julgusest, vastupidavusest ja solidaarsusest, mida me täna ja kogu oma elu jooksul kuuleme, ei saa jätta inspireerimata, motiveerima ja tuletama meelde, mida me võlgneme sellele suurele sõjaaja põlvkonnale.”

Kuningas Charles õnnitles Eric Batemani täna Portsmouthis peetud emotsionaalse kõne järel

Kuningas Charles õnnitles Eric Batemani täna Portsmouthis peetud emotsionaalse kõne järel

Helen Mirren juhib täna menetlust – ja seda on nähtud siin D-päeva juubeliüritusel

Helen Mirren juhib täna menetlust – ja seda on nähtud siin D-päeva juubeliüritusel

Portsmouthis toimunud mälestusüritusel, mille võõrustas daam Helen Mirren, luges William ette väljavõtet D-päevas osalenud sõduri kapten Alastair Bannermani päevikust, mis oli adresseeritud tema naisele maandumise hommikul.

Ta ütles lippu lehvitavale rahvahulgale, et tal on suur au osaleda Southsea Commoni menetluses, ja ütles, et me mäletame alati neid, kes teenisid.

Oma pöördumises rahvale ütles kuningas: “Jutud julgusest, vastupidavusest ja solidaarsusest, mida olete täna ja kogu meie elu jooksul kuulnud, ei saa jätta inspireerimata, motiveerima ja meenutama meile, mida me selle suure sõja ajal võlgneme. põlvkond, nüüd kahjuks nii vähesteks.

„Meil on au seda tunnistust kuulda, kuid meie roll ei ole täiesti passiivne. Meie kohustus on asendada türannia vabadusega, et meie ja tulevased põlvkonnad ei unustaks nende teenimist ja ohverdusi.

Sündmuse saatemärkmetes väljendas kuningas oma “sügavat imetlust ja austust” nende vastu, kes D-päeval osalesid, lisades: “Meie püha kohus on jätkuvalt austada nende silmapaistvat vaprust, teenimist ja ohverdusi. kes osalesid sellel ohtlikul missioonil.

Portsmouthis Southsea Commonis peetud staarüritusel olid külaliste hulgas D-Day veteranid, relvajõudude liikmed ja kohalikud kooliõpilased.

Hampshire’i sadamalinn oli II maailmasõja peamise lahingu peamine peatuspaik, laevad ja väed olid teel Sword Beachile ning lähedal asuvas Southwickis asus operatsiooni Overlord juhtinud liitlasvägede ülemjuhataja kindral Dwight Eisenhoweri peakorter. Plaan.

Mälestus, mis toimus spetsiaalselt ehitatud laval, algas Dakota lennukist möödalennuga, enne kui saatejuht Dame Helen Mirren astus lavale, et jutustada D-Day kujunemise ja osalejate mõjutamise ajalugu.

Üritusel esitati sõjaaegseid laule EastEndersi staari Emma Burtoni, Ameerika näitlejanna Marisha Wallace’i ja Call the Midwife’s Helen George’i esituses, aga ka endised sõdurid, kes lugesid sissetungi dramaatilisi lugusid.

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *