Printsess Diana moelooja Belinda Bellville, kes riietas nagu Jackie Kennedy, Elizabeth Taylor ja Joan Collins, suri 94-aastaselt

94-aastaselt surnud Belinda Belleville oli printsess Diana lemmikdisainer ja ajakirjandus nimetas teda “tippmehe kalliks” printsess Margareti, Audrey Hepburni ja Jackie Kennedy riietamise eest.

Disainer Anthony Seymour sündis 1930. aastal Leicestershire’is Belleville’i lähedal Keene’i sinepi dünastias ja Audrey (neiuna Kidston) asutas 1953. aastal oma moemaja Belleville et C (hiljem Belleville Sassoon).

Ettevõtte rahastamiseks müüs Belleville oma Citroëni auto 500 naela eest, mis oli tema vend Jeremy pulmakingitus, ja sõlmis partnerlussuhte Knightsbridge’i poe omanikuga, et saada müügipunkt. See oli ainus kapital, mida ettevõte vajaks.

Bellville meenutas: “Koht oli nii väike, sellel oli välisilme ja ma läksin naaberpubisse kostüüme kujundama ja visandama,” teatas Telegraph.

Varsti kandis disainer kõrgseltskonna rõivaid ja näitas isegi kunagi varalahkunud kuningannale pruutneitsi kleiti, mille ta tegi printsess Anne’ile David Hicksi pulmas leedi Pamela Mountbatteniga 1960. aastal. “See on väga ilus,” märkis tema hiline Majesteet. “Kas see peseb maha?”

Belinda Bellville (pildil 1960), kes suri 94-aastaselt, oli printsess Diana lemmikdisainer ja ajakirjandus nimetas teda “tippmehe lemmikuks” printsess Margareti, Audrey Hepburni ja Jackie Kennedy riietamise eest.

Belleville et C olid Briti aristokraatia seas nii populaarsed, et kümnendi lõpuks selgus Tatleri küsitlusest, et couture house oli rohkem kui 30 aasta jooksul tootnud rohkem sotsiaalseid pulmakleite kui ükski teine.

Belleville’i disainivaimustus ei näidanud mõne järgmise aastakümne jooksul kahanemise märke ja 1981. aasta veebruaris külastas 19-aastane leedi Diana Spencer Knightsbridge’is asuvat Belleville Sassooni.

Mõni päev enne ametlikku fotosessiooni, mis kuulutas välja tema kihlumise tollase prints Charlesiga, saadeti ta poodi, mida praegu juhib moelooja David Sassoon, et tema emale Frances Shand Kiddile kleit välja valida, vahendas The Guardian.

Kuid ta läks uuesti välja, kui kättemaksja soovitas, et ta võiks koju jääda lähedalasuvas Harrodsis, kus Diana otsustas kanda tavapärast sinist bleiserit ja seelikut.

Tänu Bellville’ile ja Sassoonile naasis Diana aga oma emaga pulmade eel Bellville Sassooni stuudiosse.

2019. aastal ütles Sassoon Channel 5 dokumentaalfilmile Kuningliku garderoobi saladused: “Tema ema tõi ta meie juurde pükse tegema.

“Ta tuli varem ja tabas Avengeriga katastroofi. Ta valis kümmekond kleiti ja nende eest maksis ema. Mul oli hea meel, et ta palus meil kujundada tema lahkumiskleit, kuigi olin pettunud, et me tema pulmakleiti ei teinud.

Belleville Sassoon lõi peaaegu kahe aastakümne jooksul lahkunud Walesi printsessile enam kui 70 kleiti ja teda peetakse Diana täielikuks moeikooniks muutmise eest.

Diana Belleville Sassooni meremeheülikonnas oma esimesele ametlikule pildile koos kuninganna ja prints Charlesiga, 1981

Diana Belleville Sassooni meremeheülikonnas oma esimesele ametlikule pildile koos kuninganna ja prints Charlesiga, 1981

Belleville Sassoon lõi peaaegu kahe aastakümne jooksul lahkunud Walesi printsessile enam kui 70 kleiti ja teda peetakse Diana täielikuks moeikooniks muutmise eest. Belleville Sassoon lõi peaaegu kahe aastakümne jooksul lahkunud Walesi printsessile enam kui 70 kleiti ja teda peetakse Diana täielikuks moeikooniks muutmise eest.

Belleville Sassoon lõi peaaegu kahe aastakümne jooksul lahkunud Walesi printsessile enam kui 70 kleiti ja teda peetakse Diana täielikuks moeikooniks muutmise eest.

Kuid Belleville hindas teadaolevalt oma klientide privaatsust ja nimetas Dianat kohtumiste raamatus preili Buckinghamiks, vahendas Times.

Moekunstnik – endine debütant – oli kuulus ka kuninglike peremeeste riietamise poolest – sealhulgas kuninganna Camilla, kelle saabumiskleidi kujundas Belleville.

Tal on klientideks Jackie Kennedy, Elizabeth Taylor, Joan Collins, Audrey Hepburn, Madonna, Jerry Hall, Helen Mirren ja Ivana Trump.

Cath Kidston oli Belinda nõbu ja meenutas: “Ma käisin temaga koos ja vaatasin, kuidas ta tööle läks. Ta oli lõbus, loominguline ja huvitatud kõigest. Ta oli keegi, kelle moodi ma võiksin olla.

Teise maailmasõja ajal koos emaga vanadest kardinatest riideid valmistanud Bellville sai inspiratsiooni vanaemalt Gladys ‘Cuckoo’ Leithist, kes pidas 1920. aastatel Savile Row’l kleidipoodi.

Teise maailmasõja ajal koos emaga vanadest kardinatest riideid valmistanud Belleville (pildil 1960. aastal) sai inspiratsiooni vanaema Gladys 'Cuckoo' Leithist, kes pidas 1920. aastatel Savile Row'l kleidipoodi.

Teise maailmasõja ajal koos emaga vanadest kardinatest riideid valmistanud Belleville (pildil 1960. aastal) sai inspiratsiooni vanaema Gladys ‘Cuckoo’ Leithist, kes pidas 1920. aastatel Savile Row’l kleidipoodi.

David Sassoon ja Belinda Bellville Bellville Sassooni moesalongist Londonis Knightsbridge'is 1981. aastal

David Sassoon ja Belinda Bellville Bellville Sassooni moesalongist Londonis Knightsbridge’is 1981. aastal

Kuid moekunstnikul polnud ametlikku koolitust, ta töötas selle asemel seltskonnafotograafi assistendina ja proovis enne oma poe loomist kätt moeajakirjanduses.

Lõpuks palkas ta Sassooni pärast seda, kui tema viimane näitus Kuninglikus Kunstikolledžis oli talle muljet avaldanud, ja temast sai 1970. aastal partner.

Sassoon meenutas oma äripartnerit varem: “[She] parandas mind igavesti. Ühel päeval mainisin Ascotti ja ta ütles mulle väga ägedalt, et Ass-cott, nagu ma seda hääldasin, on veesoojendaja. Ma kuulen teda nüüd: “Ja me ei ütle merevärvi, David, see on tumesinine.”

Bellville abiellus 1952. aastal finantsist David Whatleyga, kes suri 2008. aastal. Temast on jäänud kolm tütart.

Belinda Belleville sündis 29. märtsil 1930. aastal. Ta suri 5. mail 2024 94-aastaselt

Source link

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *